NADGRADNJA FACKINE POTI

Leta 2004 smo kolesarjenje po Fackini poti nadgradili in osmislili šolsko kolesarsko pot. V času evropskega tedna mobilnosti vsako leto, pod mentorstvom Marje Poteko, sedmošolcem pripravimo tehniški dan, na katerem

• preverijo svoje poznavanje cestno-prometnih predpisov in
  • znanje o opremi kolesa.
  • Priročne spretnosti preizkusijo s krpanjem zračnic.
  • Skupine preverijo tudi svoje poznavanje rezervnih delov kolesa, njihovo uporabo ter namen.
  • Sledijo tehnični pregled koles, pregled osebne opreme in navodila za varno vožnjo.
  • Nato v skupinah, v strnjeni koloni in pod nadzorom policije startamo na 19-kilometrsko pot.

Na kolesarjenje povabimo tudi naše goste – učenke in učence izbirnih predmetov iz naše in iz drugih šol, svoje in njihove starše ter učitelje in ostale kolesarske navdušence. Po Fackini poti redno kolesarimo tudi z gosti iz Celovca in Zrenjanina, ki nas obiščejo v okviru mednarodnih izmenjav.

Že od leta 2002 kolesarsko pot predstavljamo na medmrežju. Ob “polnoletnosti” Fackine kolesarske poti, leta 2020, smo spletišče prenovili in kolesarjenje približali ljubiteljem rekreativcem.

Fackina kolesarska pot “CE2 – FACKA” je vključena v lokalno mrežo kolesarskih povezav.